INFO news

38th Annual Convocation – First Rank Holders cum Medalists

38th Annual Convocation 2018 of Anna University

Anna University has published the First Rank Holders Cum Medalists list for 38th Annual convocation 2018. Students can download the pdf for free in this page.

UNIVERSITY DEPARTMENTS

Sl.

No.

Reg. No. Student Name Degree Campus
1 2013101001 ABINAYA C B.E. (AGRICULTURAL AND IRRIGATION ENGINEERING) CEG CAMPUS
2 2013102023 KRISHNA R B.E. (CIVIL ENGINEERING) CEG CAMPUS
3 2013104053 SRINATH S B.E. (ELECTRICAL AND ELECTRONICS ENGINEERING) CEG CAMPUS
4 2013107002 ANGELINE CHRISTY MOHAN KUMAR B.E. (GEOINFORMATICS) CEG CAMPUS
5 2013108025 PALANIAPPAN C B.E. (INDUSTRIAL ENGINEERING) CEG CAMPUS
6 2013109009 GNANASEKARAN P B.E. (MANUFACTURING ENGINEERING) CEG CAMPUS
7 2013110033 SHASTI RAJA V B.E. (MATERIAL SCIENCE AND ENGINEERING) CEG CAMPUS
8 2013111052 SUNDARA VENKATESH M B.E. (MECHANICAL ENGINEERING) CEG CAMPUS
9 2013112015 RAGUL K B.E. (MINING ENGINEERING) CEG CAMPUS
10 2013113021 POONGAISELVI S B.E. (PRINTING TECHNOLOGY) CEG CAMPUS
11 2013116031 PRIYANKA S B.E. (BIO-MEDICAL ENGINEERING) CEG CAMPUS
12 2013117003 AKILA K B B.E. (CIVIL ENGINEERING (TAMIL MEDIUM)) CEG CAMPUS
13 2013118021 MADHANAGOPAL D B.E. (MECHANICAL ENGINEERING (TAMIL MEDIUM)) CEG CAMPUS
14 2013301025 SUBHA P B.Tech. (CERAMIC TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
15 2013303027 AMRITH M B.Tech. (CHEMICAL ENGINEERING) ACT CAMPUS
16 2013304028 SONALI R B.Tech. (FOOD TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
17 2013305031 VIVEK HARI SUNDAR G B.Tech. (INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY) ACT CAMPUS
18 2013306025 PRASHANTH N B.Tech. (LEATHER TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
19 2013308003 BENITA D B.Tech. (PHARMACEUTICAL TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
20 2013309030 VIJAYALAKSHMI S B.Tech. (TEXTILE TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
21 2013310012 KOPIKA RAJ PREETHA B B.Tech. (APPAREL TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
22 2013311039 SNEHA R B.Tech. (PETROLEUM ENGINEERING AND TECHNOLOGY) ACT CAMPUS
23 2012701001 ABILASHA MOORTHY B.Arch. SAP CAMPUS
24 2013501031 SANGEETHA B B.E. (AERONAUTICAL ENGINEERING) MIT CAMPUS
25 2013502038 ROHIT A S B.E. (AUTOMOBILE ENGINEERING) MIT CAMPUS
26 2013503558 VINODHINI M B.E. (COMPUTER SCIENCE AND ENGINEERING) MIT CAMPUS
27 2013504008 MADHUMITHA R B.E. (ELECTRONICS AND COMMUNICATION ENGINEERING) MIT CAMPUS
28 2013505035 BALAJI M B.E. (ELECTRONICS AND INSTRUMENTATION ENGINEERING) MIT CAMPUS
29 2013506008 ARVIND SASTHA K B.Tech. (INFORMATION TECHNOLOGY) MIT CAMPUS
30 2013507037 RAJAAH DHANANJEY R B.E. (PRODUCTION ENGINEERING) MIT CAMPUS
31 2013508009 LAKSHMI M B.Tech. (RUBBER AND PLASTICS TECHNOLOGY) MIT CAMPUS

Full list of FIRST RANK HOLDERS CUM MEDALISTS 38th ANNUAL CONVOCATION 2018 of Anna University Click here to download

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *